Rozhovor s Janem Křístkem z firmy Jabra

Pro naše zákazníky jsme se Jana Křístka, zástupce společnosti Jabra, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

 

Jaký jste šéf?

Zatím žádný, ale určitě bych byl ten nejlepší :-)

Co Vás ovlivnilo při výběru Vašeho povolání?

Vždy jsem měl zálibu v technických věcech a IT, a i mé první brigády,ještě na střední škole, byly v počítačových firmách. Rukama mi prošly doslova tisíce počítačů, a to určitě ovlivnilo i můj výběr vysoké školy a následnou pracovní kariéru.

Čím je pro Vás IT obor zajímavý?

Nejvíce se mi líbí, jak se IT dynamicky vyvíjí a nové technologie zcela mění lidské životy. Když se člověk ohlédne zpětně, tak je až nepředstavitelné, kolik se toho v našem oboru za poslední dekády změnilo.

Co byl první impuls, že chcete pracovat právě ve Vaší firmě?

Faktorů bylo určitě více, co pro mě však bylo velmi důležité, že naše společnost má k zaměstnancům více lidský přístup, než je běžné a díky tomu se cítím jako člen rodiny a ne jako číslo v účetní knize.

Co Vám z dosavadního studia či praxe bylo nejužitečnější?

Asi nedokážu vybrat pouze jednu věc. Všechny mé pracovní zkušenosti mě nějak obohatily a pomohly mi, i když jsem je v daném okamžiku vnímal negativně. Každopádně samozřejmě rád vzpomínám na to, když jsem se staral o partnerský kanál Triline.

Co Vám nejvíce pomáhá při práci? Co Vás v práci nejvíce motivuje?

Nejvíce mi pomáhá, když mám opravdu klid na práci a mohu se plně soustředit. A nejlepší motivací je pro mě spokojenost našich partnerů a mí kolegové, se kterými se snažíme pomáhat všem, ať už se jedná o velký mezinárodní projekt nebo dotaz na jednu náhlavní soupravu.

Je něco, co Vás na práci opravdu štve? Co byste na své práci chtěl změnit?

Tak jako každého mě nejvíce štvou věci, které nemohu sám změnit. Nicméně se snažím řídit citátem Dalajlámy: „Má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti. Když řešení nemá, starosti nepomohou.“

Na jakou svou činnost jste nejvíce hrdý za poslední měsíce?

Nejvíce hrdý jsem na to, že i přes probíhající krizi a s tím spojené komplikace, např. v dodávkách zboží, či nemožnosti osobních setkání, jsme společně s našimi partnery byli schopni pokrýt veškeré poptávky našich zákazníků a najít si k nim cestu prostřednictvím videokonferencí a virtuálních školení.

Co rád děláte, když zrovna netrávíte čas v práci?

Trávím čas se svou rodinou, cestuji (taky s rodinou) a sportuji.

Jak Vaši práci vidí Vaše děti?

Aktuálně asi negativně, jelikož, když pracuji, tak si nemohu hrát :-)

Zaujal Vás v posledních měsících nějaký zajímavý IT produkt, který můžete doporučit ostatním?

Určitě naše řešení pro videokonferenční hovory Jabra PanaCast. Jedná se o Plug & Play zařízení, které díky zcela unikátní technologii 3 kamer dokáže zprostředkovat panoramatický 4K obraz, který pokrývá celé 180° zorné pole. Mimo to nabízí možnost zpracování veškerých získaných dat a využít je například k efektivnějšímu využití zasedacích místností. Myslím, že aktuální situace ještě více ukázala přednosti videokonferenčních řešení a u spousty zákazníků zůstanou videokonference komunikačním standardem i v budoucnu.

Jaká je Vaše oblíbená PC hra?

Bohužel na hry nemám zdaleka tolik času jako dříve a vím, že herní resty, které jsem za ty léta nasbíral, již nikdy nedoženu. Jediné, k čemu se výjimečně dostanu, je série Fifa, kde si mohu zahrát jen na pár minut a nemusím si marně vzpomínat, kde jsem skončil naposledy.

V čem si myslíte, že jste jako firma úspěšní?

Víceméně ve všech produktových kategoriích, ať už se jedná o profesionální náhlavní soupravy nebo hlasové komunikátory, jsme jedničkou na našem trhu, což je samozřejmě hlavně závazek, abychom i nadále dodávali zákazníkům špičkové produkty. Naším cílem do budoucna je se etablovat i na videokonferenčním trhu, na který jsme vstoupili loni akvizicí kalifornské společnosti Altia Systems.

V čem je Vaše firma jiná? Čím se odlišujete od konkurence?

Nabízíme produkty, které lidem skutečně pomáhají být více produktivní a v našem segmentu přinášíme zdaleka nejvíce inovativních řešení. Je to dáno tím, že naše společnost jako jediná na trhu nabízí řešení nejen pro firemní segment, ale taktéž produkty pro koncové uživatele a naslouchadla pro nedoslýchavé. Díky tomu máme jedinečnou možnost, jak naše znalosti z jednotlivých segmentů využít pro zdokonalení všech námi nabízených produktů a nabídnout opravdu špičková řešení pro každou situaci.

Plánujete teď nově do něčeho investovat, rozjíždět nový projekt…? Jaké máte plány do budoucna?

Nedávno jsme představili novou řadu náhlavních souprav Evolve2, které pomáhají uživatelům zlepšit koncentraci a zvýšit produktivitu, ať již pracují odkudkoliv, a představují zcela nový standard v náhlavních soupravách. Určitě budeme rozšiřovat i portfolio našich videokonferenčních řešení, abychom mohli zákazníkům nabídnout stejně ucelené portfolio produktů jako v ostatních kategoriích.

Co byste poradil koncovým zákazníkům při výběru IT produktů?

Určitě to, aby se podívali na naše webové stránky, kde naleznou všechny informace o našem kompletním portfoliu, což jim pomůže získat přehled o našich produktech. A následně aby svůj výběr konzultovali se svým dodavatelem IT, který jim pomůže vybrat konkrétní řešení.

Jaké argumenty byste poradil resellerům při prodeji vašich produktů koncovým zákazníkům?

Každý uživatel je unikátní a má jedinečné potřeby. Je samozřejmě dobré uživateli vybrat vhodné řešení, ale zdaleka nejlépe se rozhoduje na základě vlastní zkušenosti, proto vždy doporučuji, ať si zákazník produkty vyzkouší a vybere si ten, který mu nejvíce vyhovuje. Jen tak dosáhneme toho, o co nám všem jde – spokojený a loajální zákazník.

 

Autor: Marketing